Inovatyvios neoperacinės įaugusio nago korekcijos metodikos

 

 

 

• Greitas ir efektyvus gydymas
• Skausmo išnykimas
• Be operacijos
• Be šalutinių efektų
• Nėra jokio diskomforto

 

Įaugęs nagas arba onichokriptozė yra dažnai pasitaikanti problema, kuriai būdinga skausminga, dažniausiai, kojos, bet gali būti ir rankos, nykščio būklė, kai nago plokštelės kraštas pradeda įauginėti į aplinkinę nago odą. Įaugimas gali būti vienpusis - kai įauga išorinis nago kraštas arba kampas, taip pat ir dvipusis. Nagas pradeda įauginėti tuomet, kai nago guolio oda yra praduriama aštriu nago kraštu. Svetimkūnis dirgina odą, sukelia uždegimą, atveria kelią pirštų infekcijai. Įaugęs nagas šlapiuoja, parausta, patinsta, kartais gali net pūliuoti ir tampa be galo skausmingas. Jei nagas ir toliau traumuojamas (pvz., avint ankštą avalynę), patinimas ir paraudimas progresuoja bei gali prasidėti antrinė infekcija, pūliavimas, uždegimas, kuris gali tapti lėtiniu. Taip pat gali susiformuoti granuliacijos, o nago guolis hipertrofuotis. Negydoma infekcija gali sukelti net pirštų gangreną. Būtent todėl reikia kuo skubiau pradėti gydymą!
Iki šiol buvo praktikuojamas įaugusio nago chirurginis gydymo metodas, nago plokštelės pašalinimas. Tačiau ši chirurginė procedūra yra labai nemaloni, skausminga, o pooperaciniu laikotarpiu reikalinga ypatinga priežiūra ir žmogus ilgam laikui tampa nedarbingas. Šiuolaikinis įaugusio nago problemos sprendimo būdas naudojant korekcines sąsagas ir plokšteles – šiuo metu efektyviausias ir inovatyvus metodas. Šis metodas yra sukurtas ir plačiai taikomas Vokietijoje. Lietuvoje jam atstovauja Baltijos medicinos centras.
Sąsaga – tai veikianti kaip spyruoklė plokštelė. Ji specialiais klijais pritvirtinama ant nago paviršiaus ir pamažu lengvai tempia ir tiesia augantį nagą. Šio gydymo veikimo principas panašus į dantų briketus: ant deformuoto nago, jo laipsniškam pakėlimui ir ištiesinimui, tvirtinama elastinga plokštelė iš metalo ir plastiko. Veikdama kaip spyruoklė, sąsaga ištraukia nago kraštus, ištiesindama nagą ir neleisdama jam deformuotis. Ji yra rekomenduojama įaugusio, deformuoto nago gydymui bei odos volelio granuliacijos prevencijai. Gydymo rezultatai: skausmo išnykimas ir augančio nago stabili korekcija.

Gydymo pavyzdys (prieš ir po):

 

Metodą gali taikyti gydytojai, kosmetologai, pedikiūro specialistai.